Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Remedy opuszcza studio po 15 latach, na rzecz Wargaming

Quantum Break ma się dobrze.

Matias Myllyrinne przez ostatnie 15 lat był odpowiedzialny za zarządzanie studiem Remedy Entertainment, czyli twórcami serii Max Payne czy Alan Wake. Menedżer ogłosił teraz, że zmienia pracodawcę i przechodzi do Wargaming.

Matias Myllyrinne

W liście otwartym na stronie firmy można przeczytać, że „nadszedł czas, by ruszyć do przodu” i „rozpocząć nową przygodę”.

- AAA to zawsze była dla mnie frajda, ale zastanawiam się, kiedy ostatnio zrobiłem coś nowego - dodaje Myllyrinne w rozmowie z serwisem GamesIndustry. - Brzmi jak motto na jakiś śmieszny plakat reklamowy, ale jakoś utknęło mi to w głowie.

- Kocham Helsinki i miasto to zawsze będzie moim domem, ale nie pogardzę zmianą scenerii. Jako dziecko dużo podróżowałem po świecie i nigdy nie spędziłem tyle czasu w jednym miejscu. Siedziba Wargaming na Cyprze wydaje się być ciepłym i przyjaznym miejscem.

Menedżer zapewnia, że jego odejście nie wpłynie na prace nad Quantum Break, które przełożono niedawno na przyszły rok. Jak przyznał, ta zmiana związana była z planami marketingowymi, a nie z problemami z grą.

- Na miejscu jest doświadczony zespół liderów i to oni biorą na siebie główną część obowiązków - wyjaśnia Myllyrinne. - Chciałbym powiedzieć, że to moje zasługi, ale na pozycji dyrektora generalnego trzeba ostrożnie wybierać poziom zaangażowania. Zespół musi mieć miejsce na oddech.

- Przenieśliśmy premierę na 2016 rok, by ominąć świąteczną gorączkę i zagęszczenie w portfolio Microsoftu. Osobiście uważam, że licencja pokroju Quantum Break ma więcej miejsca w przyszłym roku niż w gęstym okresie świątecznym. Oczywiście wykorzystujemy dodatkowy czas i szlifujemy tytuł.

Menedżer dodał, że Quantum Break to około trzy razy więcej pracy niż Alan Wake, a Remedy liczy obecnie ponad 130 osób.

To nie pierwsze odejście ze studia w ostatnim okresie. W ubiegłym miesiącu weteran Oskari „Ozz” Häkkinen - szef rozwoju licencji - postanowił zrezygnować z pracy i założyć własną firmę, koncentrującą się na aplikacjach mobilnych - Futurefly.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze