Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Deep Silver obiecuje, że seria Metro będzie kontynuowana

Wydanie Last Light było „pozytywnym doświadczeniem”.

Szef Deep Silver określił wydanie Metro: Last Light jako „pozytywne doświadczenie” i potwierdził, że możemy liczyć na kontynuację. Firma przejęła prawa do serii Metro podczas wyprzedaży majątku THQ.

- To było pozytywne doświadczenie - przyznał Klemens Kundratitz w rozmowie z serwisem Joystiq. - Jesteśmy zadowoleni z przejęcia licencji. Choć gra ukazała się w mało interesującym okresie, zdołała zyskała spore zainteresowanie.

- Oczywiście, zamierzamy kontynuować serię. W następnych odsłonach postaramy się przybliżyć ją większej liczbie graczy - dodał szef Deep Silver, zaznaczając przy tym, że jego słowa nie są oficjalną zapowiedzią sequelu.

Kundratitz wyjaśnił, że chęć zdobycia większej części rynku nie wiąże się ze spłyceniem rozgrywki.

- Musimy działać w zgodzie z właścicielem marki. W naszym przypadku jest to Dmitry Glukhovsky [autor książek, na których bazują gry - dop. red.]. Podoba mu się nasza praca i pozostajemy w bardzo dobrych stosunkach.

Nie wiadomo jeszcze, czy za kolejną odsłonę serii ponownie odpowiedzialne będzie 4A Games. Szef ukraińskiej firmy przyznał w jednym z wywiadów po premierze Last Light, że jego studio jest już zmęczone tematyką postapokaliptyczną i planuje tytuł w bardziej futurystycznych klimatach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze