Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szczyt absurdu w GTA Online. Gracze szukają cheatów do obrony przed cheaterami

Pokonać wroga jego własną bronią.

Problem oszustów w GTA Online znany jest już od dawna. Przybrał już jednak na sile tak mocno, że niektórzy gracze sami sięgają po cheaty, aby chronić się przed uprzykrzającymi grę złośliwcami.

Przykładem tego typu działań jest chociażby dyskusja na jednej z popularnych Facebookowych grup o tematyce GTA. „Szukam mod menu, które pozwoli pozbyć się uciążliwych graczy. Od razu zaznaczam, że absolutnie nie chodzi mi o griefowanie i jeśli istnieje coś takiego, to w zupełności zadowoliłbym się menu, które nie ma żadnych opcji zabijania, wysadzania, spawnowania itd. Chodzi mi o protekcję przed uciążliwymi cheaterami i moderami” - pyta internauta.

Niektórzy gracze rzeczywiście sięgają po tak radykalne metody, i to od dawna. Wśród odpowiedzi padły nazwy kilku popularnych zestawów cheatów, zarówno darmowych, jak i płatnych. „Ja tam sobie po prostu ludzi wywalam z mojej sesji, jest to warte tego, żeby nie wk**wiać się, że mi ktoś zapasy do bunkra klatką zastawił. Zawieszam sieć na 15 sekund i sama jestem na publicznej sesji. Zazwyczaj wystarczy raz na sesję gry” - odpowiada jedna z członkiń grupy, mając zapewne na myśli sytuację, gdy oszust blokuje dostęp do lokacji przywołanym obiektem.

Oczywiście nie zabrakło również komentarzy odnoszących się do faktu, że takie pytania w ogóle mają miejsce. „Przykre jest to, że aby chronić się przed cheaterami, samemu trzeba zostać jednym z nich” - uważa inna osoba na grupie. „Ta gra już jest w tym poziomie absurdu, że cheaterów trzeba zwalczać cheatami” - dodaje kolejny komentujący. Pozostaje mieć nadzieję, że Rockstar poprawi w końcu zabezpieczenia swojego gangsterskiego MMO. Na ten moment problem oszustów wygląda naprawdę dramatycznie.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze