Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Symulator Star Citizen otrzymał nową wersję modułu kosmicznych pojedynków

20 GB nowości i poprawek.

Kosmiczny symulator Star Citizen doczekał się dużej aktualizacji, zawierającej między innymi pełną wersję modułu Arena Commander, gdzie gracze mogą rywalizować ze statkami pilotowanymi przez sztuczną inteligencję i innych użytkowników.

Nowy patch dodał też system lobby do wyszukiwania chętnych do rywalizacji. Potrojono także liczbę jednostek: dostępne są teraz wszystkie warianty statków Aurora, Mustang, 300 i Hornet oraz bazowe modele Cutlass i Avenger.

Lobby wspierane jest przez nowy moduł z listą znajomych, co powinno ułatwić tworzenie grup. Wprowadzono również szereg mniejszych nowości: mechanikę sygnatur statków, boczne przeciążenia czy zmiany w silnikach kierunkowych.

Kompletną listę znaleźć można na oficjalnej stronie Roberts Space Industries.

Odpowiedzialne za produkcję studio Cloud Imperium Games podzieliło Star Citizen na sześć modułów. Dostępne są już Hangar i Arena Commander, a w planach jest jeszcze walka w perspektywie oczu bohatera, kampania fabularna Squadron 42, Planetside z powierzchnią planet oraz łączące wszystko w całość - Persistent Universe.

Gotowy produkt zobaczymy najwcześniej w 2016 roku. Poniżej dwa nowe trailery od twórców.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze