Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Świat Far Cry 5 w nowym materiale wideo od Ubisoftu

Wirtualna Montana.

Ubisoft przygotował nowy materiał wideo, w którym deweloperzy ze studia w Montrealu opowiadają o pracach nad światem gry, prezentując także kilka nowych ujęć z wirtualnej Montany.

Kluczowe było podobno wybranie się do odwzorowywanych miejsc, co ma przełożyć się na dużo bardziej autentyczną akcję. Trzeba też przyznać, że z Kanady bliżej jest do USA niż na tropikalne wysepki czy w Himalaje, gdzie wcześniej umieszczano wydarzenia.

Piesek!

- Musieliśmy zmienić sposób przygotowań - zapewnia Isaac Papismado z Ubisoftu. - W przeszłości korzystaliśmy z internetu i drugorzędnych źródeł, takich jak książki. Teraz chcieliśmy wysłać na miejsce zespół z kamerami i zarejestrować tyle, ile się da.

Tak się właśnie stało, co pozwoliło na przykład skorzystać w Far Cry 5 z techniki zwanej fotogrametrią, czyli tworzeniem tekstur i obiektów na podstawie skanowania prawdziwych zdjęć.

- Richard, nasz szef od środowiska, wrócił z korą drzewa, na którą ktoś wyrył serduszko z inicjałami - wspomina producent Philippe Fournier. - Takiego poziomu detali można spodziewać się w niektórych obiektach.

Ciekawostką jest także fakt, że większość znaków drogowych czy symboli przy drogach nie będzie ozdobą, lecz wskaże kierunek, interesujące miejsca czy też punkty do łowienia ryb, który to element jest podobno w Far Cry 5 rozbudowy.

Warto też spojrzeć na 1:05 w poniższym materiale wideo. Kogo przedstawia figurka w samochodzie?

Far Cry 5 ukaże się 27 lutego 2018 roku. Gra trafi na PC, PS4 oraz Xbox One. Jak większość gier Ubisoftu, dostępna będzie w wersji z polskimi napisami.

Akcja rozgrywa się w stanie Montana w USA. Bohaterem jest początkujący policjant, który trafia na miejsce i odkrywa, że niebezpieczny kult religijnych fanatyków chce przejąć kontrolę nad fikcyjnym regionem Hope County.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze