Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Świadome hot dogi z chili opanowały piwnicę” - ChatGPT wymyśla questy do Obliviona

Ciekawy projekt fana.

Choć klasyczne RPG od Bethesdy ma już swoje lata, to gra nadal może pochwalić się całkiem aktywną społecznością fanów. Jeden z nich postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję do napisania zupełnie nowych zadań do The Elder Scrolls 4: Oblivion. Wyniki są takie, jak można się było spodziewać.

Wydana w 2006 roku produkcja słynie z bardzo udanych zadań pobocznych, jak choćby kultowy wątek Mrocznego Bractwa, co nie przeszkodziło fanom przez lata stworzyć niemal niezliczonych modyfikacji dodających nowe questy. Do tej pory jednak warstwą fabularną zajmowali się tylko ludzie, co postanowił zmienić użytkownik Reddita o pseudonimie BeautyDuwang.

Gracz zlecił kontrowersyjnemu botowi ChatGPT napisanie nowych zadań i wyszło dość dziwnie. Pierwszy quest wygenerowany przez SI nosi nazwę „Jauffre's Chili Dog Dilemma” („Dylemat Jauffre'a z chili-dogami”) i zaczyna się, gdy protagonista spotyka lidera Ostrzy. Jauffre ma problem, ponieważ zły czarnoksiężnik zmaterializował w jego piwnicy dwa świadome hot-dogi z sosem chili, które nie tylko sieją chaos, ale też zaczęły się rozmnażać.

I asked chat gpt to write an oblivion quest
by u/BeautyDuwang in oblivion

Inne zadanie zatytułowane „Adoring Fan's Lettuce” („Sałata adorującego wielbiciela”) nawiązuje do kultowej postaci niezależnej podążającej za Bohaterem Cyrodiil. Adoring Fan nabrał potwornej ochoty na sałatę, więc prosi protagonistę o zdobycie liściastych warzyw. Po spełnieniu prośby okazuje się, że prawdziwym celem fana było zaskarbienie sobie miłości Modryna Oreyna, czyli czempiona Gildii Wojowników.

Warto jednak zauważyć, że autor wpisu nie zawarł na zrzutach ekranu pytań, które zadał SI, więc najprawdopodobniej celowo doprowadził do tak absurdalnych wyników. Wystarczyło poprosić ChatGPT na przykład o „napisanie zadania do The Elder Scrolls 4: Oblivion, w którym Jauffre ma problem ze świadomymi chili-dogami zmaterializowanymi w piwnicy”. Niemniej chętnie zobaczylibyśmy tego typu zadania w grze.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze