Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Supremacja kolejnym trybem rozgrywki w Star Wars: Battlefront

Walka o pięć punktów kontrolnych.

Deweloperzy ze studia DICE ujawnili dziś kolejny tryb rozgrywki w Star Wars: Battlefront. To Supremacja, w której gracze zajmą się przejmowaniem punktów kontrolnych.

Rywalizacja będzie toczyć się na największych polach bitew, dlatego można założyć, że w meczach zmierzy się w sumie 40 graczy - nie wspomniano o tym wprost na oficjalnym blogu.

Początkowe skojarzenia z Podbojem z cyklu Battlefield mogą wydawać się uzasadnione, reguły zabawy są jednak nieco inne. Każda drużyna rozpoczyna z jednym punktem kontrolnym, a pozostałe muszą być przejmowane w konkretnej kolejności.

Twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie, przypominające tryb Control Points z Team Fortress 2, by „w jednym momencie akcja skoncentrowana była wokół dwóch punktów”.

„Supremacja to tryb, który spodoba się fanom battlefieldowego Podboju. Wprowadziliśmy w nim jednak szereg ulepszeń. Po odrodzeniu zawsze będziesz znajdować się blisko akcji, nigdy nie poczujesz się od niej odizolowany” - zapewnił Dennis Brännvall, główny projektant lokacji.

„Koncentracja wydarzeń w jednym kluczowym punkcie sprawi, że widok graczy nie realizujący wytycznych lub zaczajonych gdzieś na wzgórzu będzie należeć do rzadkości”.

W Supremacji do dyspozycji graczy zostaną oddane wszystkie dostępne w grze pojazdy, zarówno latające, jak też lądowe. Do bitwy wkroczą też bohaterowie - więcej niż jeden dla każdej strony konfliktu. Wciąż nie zdradzono jednak nowych herosów, cały czas znani są tylko Darth Vader, Luke Skywalker i Boba Fett.

Star Wars: Battlefront debiutuje 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Niestety, nie opublikowano nowych fragmentów rozgrywki.
O autorze
Komentarze