Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Super Smash Bros. ukaże się latem na Nintendo 3DS, zimą na Wii U

Potwierdzono pięć kolejnych postaci.

Super Smash Bros. 3DS zadebiutuje latem tego roku, ale na wersję na konsole Wii U trzeba będzie poczekać do zimy - ogłosiło Nintendo.

Informację podał szef serii, Masahiro Sakurai, podczas wczorajszego Nintendo Direct, gdzie ujawniono także pięciu nowych bohaterów tej zręcznościowej bijatyki.

Zapowiedziano, że zagramy także jako Charizard, Sheik oraz Zero Suit Samus - te postacie były dostępne już wcześniej, ale w innych formach (odpowiednio Pokémon Trainer, Zelda i standardowa Samus). Powraca także Yoshi, a całkiem nowym wojownikiem będzie stworek z Pokémon X i Y - Greninja, rozwinięta forma startowego Froakie.

Gracze będą mogli skorzystać także z pomocy bohaterów niezależnych w czasie walki. Potwierdzono, że w tej roli pojawią się między innymi Skull Kid i Midna z serii Zelda, Dark Samus z trylogii Metroid Prime oraz Chain Chomp z Mario.

Wersja tworzona na konsolę 3DS zadziała w 60 klatkach na sekundę nawet przy włączonym 3D, choć animacje niektórych postaci i przedmiotów będą ograniczone do 30 FPS. Na urządzeniu przenośnym otrzymamy także przygotowywany na wyłączność tryb Smash Run, gdzie zawodnicy zbierają przedmioty w podziemiach, by potem zmierzyć się z ich pomocą w walce.

Podczas zabawy offline będziemy mogli dostosować zestaw ciosów prowadzonego bohatera, a w trybie sieciowym zmierzymy się ze znajomymi, z losowymi przeciwnikami lub w zaawansowanej opcji bez przedmiotów, na podstawowych wersjach map.

Seria Super Smash Bros. to pojedynki bohaterów z najsłynniejszych gier Nintendo. Maksymalnie cztery postacie wkraczają na przygotowane areny i walczą z wykorzystaniem umiejętności specjalnych i standardowych ciosów.

Poniżej pełny zapis ostatniego Nintendo Direct, poświęconego w całości Super Smash Bros.:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze