Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Super Mario Run w przyszłym tygodniu zadebiutuje na Androidzie

Do tego aktualizacja wersji iOS.

Nintendo potwierdziło ostatecznie, kiedy Super Mario Run ukaże się na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Datę premiery ustalono na następny czwartek, 23 marca.

Jednocześnie tego samego dnia odsłona iOS zostanie zaktualizowana do wersji 2.0. Twórcy przygotowali nowe postacie oraz poziom 1-4 do odblokowania - jeśli ukończymy jedno z wyzwań Bowsera. Obecnie za darmo dostępne są tylko trzy etapy.

Trzy screeny z gry

Super Mario Run debiutowało w grudniu 2016 roku, ale wyłącznie na sprzęcie Apple. Nintendo tłumaczyło opóźnienie na Androidzie kwestiami „bezpieczeństwa”, a więc powszechnym na tym systemie piractwem.

Opcje zabawy w aplikacji to standardowa kampania World Tour, w której celem jest oczywiście uratowanie księżniczki. Łącznie otrzymujemy 24 poziomy w 6 światach, różniących się stylem oprawy.

W Toad Rally staramy się pobić najlepsze wyniki naszych znajomych, ustalane w szeregu wyzwań. Zdobyte punkty przeznaczamy na rozwój własnej „bazy” - to ostatni tryb.

Rozgrywka przypomina popularne mobilne produkcje z Raymanem - Mario biegnie w prawo, a gracz musi stukać w ekran, by bohater skakał. Postać sięgnie tym wyżej, im dłużej przytrzymamy palec w miejscu.

Wersję testową Super Mario Run pobrać można za darmo, by sprawdzić trzy (wkrótce cztery) pierwsze poziomy, fragment walki z bossem i rzucić okiem na dwie pozostałe opcje zabawy.

Za pełną wersję musimy już zapłacić 10 euro (ok. 43 zł).

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze