Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Super Mario Maker trafi na konsolę 3DS - premiera 2 grudnia

Bez publikowania plansz w sieci.

W trakcie dzisiejszego Nintendo Direct, przedstawiciele firmy poinformowali o planach wydania Super Mario Maker na konsoli 3DS. Na wspomnianej platformie produkcja zadebiutuje 2 grudnia.

Tytuł ukazał się w ubiegłym roku na Wii U i jest połączeniem gry oraz rozbudowanego edytora, w którym tworzymy własne poziomy dla wąsatego hydraulika.

W wersji na 3DS podstawowe założenia nie ulegną zmianie - za pomocą dostępnych narzędzi gracze będą konstruować kolejne plansze, które później przetestują.

Nowością będzie możliwość projektowania poszczególnych etapów wspólnie ze znajomymi za pośrednictwem sieci lokalnej.

Największą różnicą względem wydania na stacjonarną konsolę ma być brak funkcji dzielenia się stworzonymi mapami z innymi użytkownikami. To o tyle zaskakujące, że w oryginale była jedną z najważniejszych opcji.

Co jednak ciekawe, będziemy mogli pobrać i sprawdzić wybrane poziomy przygotowane przez posiadaczy Wii U. W samej grze znajdzie się zestaw 100 poziomów opracowanych przez Nintendo, z paroma nowymi wyzwaniami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze