Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Rockstar Games pozwało twórców filmu o historii GTA

Produkcja powstaje dla BBC.

Studio Rockstar Games pozwało do sądu twórców filmu fabularnego o popularnej serii Grand Theft Auto o tytule roboczym „Game Changer”. Produkcja powstaje dla brytyjskiego BBC.

Historia GTA

Jak informowaliśmy w kwietniu, opowieść bazuje na faktach i skoncentruje się na konflikcie Housera z prawnikiem Jackiem Thompsonem, który często starał się pozyskać odszkodowanie za brutalne czyny, popełnione rzekomo pod wpływem Grand Theft Auto i innych gier.

Taki pomysł najwyraźniej nie podoba się firmie Rockstar Games.

„Naszym celem jest upewnienie się, że nasza licencja nie jest błędnie przedstawiona przez BBC do nieoficjalnego zaprezentowania wydarzeń związanych ze studiem” - napisano w komunikacie dla serwisu IGN.

„Wielokrotnie próbowaliśmy rozwiązać tę sprawę z BBC, ale bez efektów. Ochrona posiadanej własności intelektualnej jest naszym obowiązkiem i niestety ten pozew był konieczny.”

Zdjęcia do filmu rozpoczęto 20 kwietnia, a produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Nie jest obecnie jasne, jak na sytuację wpłynie krok Rockstar Games.

W rolę współzałożyciela studia Rockstar - Sama Housera - wcieli się Daniel Radcliffe, znany najlepiej jako Harry Potter. Jako prawnika Jacka Thompsona zobaczymy Billa Paxtona („Apollo 13”, „Titanic”).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły