Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio odpowiedzialne za PlayStation Home pracuje nad grą na PlayStation 4

Oraz projektem na Oculus Rift.

Studio nDreams ogłosiło w najnowszym komunikacie dla inwestorów, że zajmuje się produkcją nowego tytułu dla PlayStation 4 oraz grą wykorzystującą możliwości zestawu rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

„Z przyjemnością ogłaszam oficjalnie, że pracujemy nad tytułem dla PlayStation 4, z premierą w 2014 roku” - napisano w liście. „W przyszłym roku opublikujemy więcej szczegółów, ale to najbardziej ambitna gra w naszej historii i nie możemy się już doczekać, by zdradzić więcej informacji - to będzie coś specjalnego.”

„Zajmujemy się także grą dla wspaniałego Oculus Rift. Rzeczywistość wirtualna jest technologią, która w naszej opinii dojrzeje w 2014 roku i zainwestujemy sporo czasu i pieniędzy w tę dziedzinę” - zapowiada Patrick O'Luanaigh, szef nDreams. „Miałem przyjemność spędzić trochę czasu w siedzibie Oculus VR i ich ambicja zwaliła mnie z nóg.”

„Równie ważne będzie dla nas ciągłe wspieranie PlayStation Home za pomocą nowych przedmiotów, miejsc, gier i technologii. Od czasu premiery Aurorę odwiedziło już 14 milionów osób” - czytamy dalej.

„Kończąc, 2014 rok będzie także czasem debiutu dla trzech nowych produkcji na telefony i tablety. Więcej szczegółów w następnych miesiącach.”

Brytyjskie nDreams powstało w 2006 roku, założone przez byłego dyrketora kreatywnego w Eidos - Patricka O'Luanaigha. Studio zasłynęło właśnie jako twórcy zawartości dla wirtualnego świata PlayStation Home i produkcji wykorzystujących „rzeczywistość alternatywną” - Xi oraz Lewis Hamilton: Secret Life.

Obrazek z prototypowego projektu Oculus Rift
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze