Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Mojang rezygnuje z dalszych prac nad karcianką Scrolls

Serwery pozostaną włączone.

Studio Mojang - twórcy Minecrafta - rezygnują z dalszego rozwoju strategicznej karcianki Scrolls. Wydana wcześniej w tym miesiącu aktualizacja Echoes będzie ostatnią nową zawartością dla tej produkcji.

Konkurencja w postaci Hearthstone jest zbyt silna?

„Po długich rozważaniach podjęliśmy ważną decyzję, którą chcemy się podzielić: Echoes będzie ostatnim większym patchem dla Scrolls” - napisano na oficjalnym blogu studia.

„Od teraz nie będziemy dodawać nowych opcji i kart, choć zamierzamy nadal blisko monitorować balans rozgrywki.”

Deweloperzy dodali, że wszystkie przychody będą przeznaczane na jak najdłuższe utrzymanie serwerów. Infrastruktura pozostanie włączona co najmniej do 1 lipca 2016 roku.

„Premiera wersji beta była wielkim sukcesem” - czytamy dalej. „Dziesiątki tysięcy graczy rywalizowało każdego dnia, a wielu z nich jest aktywnych do dzisiaj. Niestety, tytuł dotarł do punktu, w którym nie może finansować dalszego, aktywnego rozwoju.”

Otwarte testy produkcji rozpoczęły się w czerwcu 2013 roku, a pełna wersja debiutowała w grudniu następnego roku, na PC, Maca i system Android. W planach była też konwersja na iPady.

Scrolls to gra karciana, różniąca się od innych tytułów reprezentujących ten gatunek rozgrywką na planszy podzielonej na heksy, co wprowadza dodatkowy element strategiczny. Ostatni dodatek - Echoes - dodał 60 nowych kart.

Szwedzkie studio Mojang, należące teraz do Microsoftu, może teraz skupić się na swoim największym hicie - Minecrafcie.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze