Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Dark Stork z Poznania kończy działalność - raport

Bez większego dorobku.

Studio Dark Stork z Poznania miało wyprodukować nowatorską grę na silniku Unreal Engine 4, ale firma kończy działalność z powodu braku pieniędzy - informuje nieoficjalnie serwis gazeta.pl.

Symboliczny szkielet bociana. Chyba.

Ostatni raz o tajemniczym projekcie wspominaliśmy w styczniu 2014 roku, gdy ujawniono, że muzykę skomponuje do niego sam Jan A.P. Kaczmarek, w 2005 laureat Oscara za pracę przy filmie „Marzyciel”.

Do współpracy zaproszono także pisarza fantasy Marcina Mortkę. Jego zadaniem było stworzenie fabuły i serii opowiadań do pierwszego tytułu.

Zakończyło się jednak na nazwiskach, a ostatecznie nie poznaliśmy nawet nazwy gry. Dorobek Dark Stork ogranicza się więc do odwiedzin na przeróżnych targach i konferencjach, o czym regularnie informowano na firmowym blogu.

- Chcemy wyznaczać trendy i tworzyć innowacyjne produkty. Nie porównujemy się do dotychczasowych produkcji, nie będziemy naśladować innych projektów - chcemy stworzyć nową jakość na rynku elektronicznej rozrywki - zapowiadał w lutym ubiegłego roku dyrektor artystyczny Miłosz Szczygielski.

Właścicielem i założycielem studia był Mikołaj Świtalski, syn Mariusza Świtalskiego - jednego z najbogatszych Polaków. Ostatnio miał jednek odsunąć syna i przejął kontrolę nad firmą.

„Pojawił się osobiście w biurze, by wręczyć wymówienia. 28 lipca do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęła informacja o zwolnieniach grupowych. Trzy dni później złożono wniosek o upadłość likwidacyjną spółki” - podaje gazeta.pl.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze