Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka Sniper Elite 4 opóźniona do przyszłego roku

By ominąć Battlezone.

W snajperów wcielimy się dopiero w przyszłym roku. Polski Sniper: Ghost Warrior 3 ukaże się w styczniu, a teraz dowiedzieliśmy się, że i Sniper Elite 4 nie zdąży na ten rok.

Produkcja z akcją we Włoszech podczas II wojny światowej miała pierwotnie zadebiutować w okresie świątecznym, ale plany te zweryfikowano i zamieniono na 14 lutego.

„Wiemy, że Battlezone ukaże się w październiku razem z PlayStation VR, co stawiało nas przed trudnym wyborem. Jesteśmy względnie małym studiem, więc publikacja dwóch dużych gier w tym samym kwartale nie była rozsądna” - tłumaczą założyciele Rebellion, Jason i Chris Kingsleyowie.

Dzięki temu uda się także przeznaczyć dodatkowe miesiące na dopracowanie tytułu, zmierzającego na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z was będzie rozczarowanych brakiem Sniper Elite 4 w tym roku, ale uważamy, że ta decyzja będzie z korzyścią dla wszystkich stron” - dodają twórcy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze