Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny pomaga w rekonwalescencji pacjenta po operacji mózgu

Pacjent dostał specjalny karabin.

Pacjent po kilku operacjach mózgu dostał od studia Bungie unikatowy karabin w strzelance Destiny, po tym jak neurolog zalecił granie w ramach rehabilitacji.

Karabin The Fate of All Fools

Wszystko zaczęło się gdy żona mężczyzny, kryjąca się pod pseudonimem „Bkbunny87”, opisała historię w serwisie Reddit. Jej mąż przeszedł siedem operacji mózgu, co przełożyło się na utratę pamięci. „Przez jakiś czas mnie nie poznawał i tylko czasami wiedział, kim jest” - napisała.

Jednym z najwyraźniejszych wspomnień była jednak chęć zagrania w Destiny, o czym dowiedział się neurolog. Lekarz natychmiast zauważył w grze możliwości rehabilitacji pacjenta.

„Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, powiedział, że gry wideo świetnie sprawdzają się w terapiach związanych z utratą pamięci” - wspomina Bkbunny87. „Przeczytał informacje o Destiny na swoim komputerze i był bardzo podekscytowany potencjałem leczącym tej gry.”

Jak się okazało, lekarz się nie pomylił.

Niezłe statystyki

„Zaszokowało mnie, jak dobrze przyjął to mój mąż. Kiedyś z zapałem gotował, ale teraz nie radził sobie z kuchnią. Ale w Destiny czuł się jak ryba w wodzie. Zawsze był dobrym graczem i wygląda na to, że pod tym względem nic się nie zmieniło” - dodaje żona.

„Minął nieco ponad tydzień, a efekty gry są silne. Był osłabiony przez miesiące, a teraz radzi sobie lepiej nie tylko w Destiny. Więcej wychodzi, pomaga w domu, żartuje. Wpływ gry na jego nastrój był oszałamiający.”

Bungie szybko zwróciło uwagę na wzruszającą historię i postanowiło przygotować specjalny prezent - wirtualny karabin egzotyczny Fate of all Fools - zgodnie z ulubionym typem i rodzajem oręża chorego mężczyzny.

„Jestem bardzo zazdrosna, ale głównie po prostu szczęśliwa” - kończy Bkbunny87.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze