Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Street Fighter 6 prawie jak GTA i Yakuza. Gra zaoferuje otwarte miasto

W ramach kampanii fabularnej.

Dziś w nocy podczas pokazu State of Play zaprezentowano nowy zwiastun Street Fighter 6 wraz ze szczegółami na temat bijatyki. Dowiedzieliśmy się, że gra zaoferuje elementy, które mogą budzić skojarzenia z seriami GTA i Yakuza.

W produkcji pojawi się World Tour - moduł, który jest kampanią fabularną dla pojedynczego gracza. „To zupełnie nowe doświadczenie, wymykające się gatunkowym etykietom. Wykreuj własną legendę na ulicach!” - zachęca Capcom w opisie na stronie projektu.

Szczegóły nie są znane, ale w pierwszym zwiastunie pokazano sceny, podczas których postać gracza przemierzała miasto. We wspomnianych sekwencjach kamera przedstawiała wydarzenia z perspektywy kamery umieszczonej za plecami bohatera.

W trailerze można zobaczyć, jak podopieczny porusza się dość swobodnie po ulicach metropolii. To więc najprawdopodobniej otwarte miasto z szeregiem rozmaitych aktywności, co przypomina nieco GTA czy Yakuzę.

W Street Fighter 6 pojawią się jeszcze dwa inne moduły. Fightning Ground obejmie opcję treningu, tryb Arcade oraz pojedynki lokalne i sieciowe. Natomiast Battle Hub zagwarantuje graczom „nowe i unikalne formy zaangażowania oraz komunikacji”, ale szczegóły nie są znane.

Najnowsza odsłona serii bijatyk zadebiutuje w 2023 roku na PC, PS5, PS4 i Xbox Series X/S.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze