Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Street Fighter 6 może zadebiutować w połowie przyszłego roku

Gra otrzymała klasyfikację wiekową.

Street Fighter 6 otrzymało klasyfikację wiekową w Korei. Biorąc pod uwagę plany Capcomu, oraz to, że oceny zwykle są wystawiane, gdy gra jest już niemal gotowa, można domniemać, że najnowsza odsłona kultowej serii bijatyk zadebiutuje w połowie przyszłego roku.

Jak informuje serwis VGC, Street Fighter 6 planowany jest oficjalnie na 2023 rok, chociaż bez szczegółów w tej kwestii. Biorąc pod uwagę, że japoński wydawca w niedawnym raporcie finansowym informował o jeszcze jednej „dużej premierze” do końca obecnego roku fiskalnego - którą jest Resident Evil 4 Remake - to Street Fighter 6 zadebiutuje najpewniej w połowie przyszłego roku.

Biorąc jednak pod uwagę, że gra rozsyłana jest już do ekspertów z agencji ratingowych, to od premiery gry zapewne nie dzieli nas więcej, niż sześć miesięcy. Niemniej, fani kultowej serii bijatyk z pewnością mają na co czekać. Najnowszy tytuł zaoferuje całkiem nowy tryb kampanii dla pojedynczego gracza. W module World Tour otrzymamy dostęp do otwartego świata, który możemy swobodnie eksplorować.

Nie zabraknie oczywiście także rozbudowanego trybu sieciowego Battle Hub, w którym gracze będą mogli mierzyć się z zawodnikami z całego świata. Będą to prawdopodobnie sparingi oraz mecze rankingowe. Oprócz tego dostaniemy także dostęp do treningu Fighting Ground oraz klasycznego trybu Arcade.

W grze pojawi się także łącznie 18 postaci, a ich liczba z pewnością zwiększy się później w DLC. Mieliśmy okazję uczestniczyć w otwartej becie Street Fighter 6 i gra zrobiła na nas spore wrażenie. Wyraźnie widać, że twórcy z jednej strony chcieli stworzyć platformę pod organizację turniejów i innych rozgrywek e-sportowych, a z drugiej starano się obniżyć próg wejścia dla nowych graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze