Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategiczne Oriental Empires otrzyma w Polsce wydanie pudełkowe

Wkrótce koniec Early Access.

Turowa strategia Oriental Empires opuści program Early Access na Steamie już w najbliższy czwartek, 14 września. Warto jednak wstrzymać się z zakupem do października - Techland szykuje wydanie pudełkowe.

Premiera 5 października, tylko na PC, w kinowej wersji polskiej. Cenę ustalono na 119,90 zł.

Atak klonów

Najnowsza produkcja studia Shining Pixel Studios łączy pomysły z cyklu Total War, dodając kilka najważniejszych konceptów z Civilization.

Gracz wciela się w przywódcę plemienia lub miasta z terenu współczesnych Chin, a zadaniem jest rozwój, dyplomacja, podbój i - ostatecznie - założenie wielkiego imperium.

Rozgrywkę prowadzimy na dwóch płaszczyznach. Najpierw na ogólnej mapie świata podzielonej na pojedyncze pola, na wzór cyklu Civilization. Potyczki toczymy już na osobnych polach bitew, w myśl założeń serii Total War.

Twórcy przygotowali 16 różnych frakcji, każda z własnymi wadami i zaletami. Akcja toczy się na terenach z krajobrazami autentycznych Chin i Mongolii.

Bitwy to setki i tysiące szczegółowych jednostek podzielonych na chorągwie, z interfejsem - ponownie - przypominającym Total War od Segi i możliwością swobodnego przybliżania i oddalania obrazu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze