Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia XCOM 2 opóźniona o trzy tygodnie na konsolach

Tajemnicza zmiana planów.

Turowa strategia XCOM 2 trafi na PlayStation 4 i Xbox One dopiero 30 września, a nie - jak wcześniej planowano - 9 września.

Gracze ze Stanów Zjednoczonych zagrają trzy dni wcześniej, bo już 27 września.

Informację o opóźnieniu podano na Twitterze, nie dodając niestety żadnych szczegółów na temat tego, dlaczego doszło do zmiany planów.

Strategia studia Firaxis ukazała się na PC w lutym tego roku, zbierając pozytywne oceny w recenzjach. Konwersję przygotowuje firma The Workshop, odpowiedzialna wcześniej między innymi za porty The Evil Within czy Brothers: A Tale of Two Sons.

Przed premierą wersji komputerowej deweloperzy podkreślali, że chcą skupić się całkowicie na jednej platformie. Dlatego, w przeciwieństwie do XCOM: Enemy Unknown, sequel zadebiutował tylko na PC.

„W porównaniu z pierwszą częścią, gra rozrosła się w każdym aspekcie. Jest ciekawsza i bardziej imponująca. Biorąc pod uwagę jak dobrym tytułem była »jedynka«, wydaje się, że Firaxis dokonało niemożliwego” - napisał Artur w recenzji XCOM 2.

Tytuł rozbudował formułę pierwszej odsłony. Twórcy wprowadzili więcej opcji taktycznych. Gracz przejmuje kontrolę nad oddziałami partyzantów walczących z kosmicznymi okupantami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze