Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia Super Roman Conquest sfinansowana na Kickstarterze

Pomimo problemów na końcu kampanii.
Nowa grafika koncepcyjna

Projekt strategicznego Super Roman Conquest udało się z powodzeniem sfinansować na Kickstarterze - pomimo problemów na samym końcu kampanii.

Współtwórca produkcji i były deweloper odpowiedzialny za skasowany projekt Star Wars 1313, Matt Boland przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że w ostatniej chwili swoją wpłatę na poziomie 5 tys. dol. wycofał jeden z użytkowników, gdy do końca kampanii pozostały 3 dni i tysiąc dolarów do pozyskania.

Wsparcie zaoferował Tim Buckley, autor komiksu Ctrl-Alt-Delete, który zachęcił setki swoich fanów do wpłat na rzecz Super Roman Conquest.

„Brakował im jakiś tysiąc dolarów do osiągnięcia skromnego celu 30 tys., a jakiś ****** w ostatnich chwili wycofał swoją wpłatę na poziomie 5 tys.” - napisał Bucley.

Na sugestie odpowiedziało liczne grono graczy, a na 17 godzin przed końcem zebrano ponad 38 tys. dol. Projekt jest więc bezpiecznie sfinansowany, a studio SeaCliff Interactive prosi teraz o głosy w kampanii na Steam Greenlight.

„Debiut na Steamie oznacza jeden krok bliżej do wydania SRC na tym wyczekiwanym Boxie (wiecie o co mi chodzi...)” - napisano w komunikacie do graczy.

Gra osadzona jest w realiach starożytnego Rzymu. Użytkownicy przejmują kontrolę nad różnymi jednostkami i walczą z przeciwnikiem w różnorodnych lokacjach, które zaprojektowane zostały w stylu retro.

Niezależna strategia zadebiutuje latem 2014 roku. Ma trafić na PC, Ouyę i komputery z systamami OS X i Linux.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze