Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia Mashinky przemówi do fanów Transport Tycoon

Dostępna w Early Access.

Programista Jan Zelený z Bohemia Interactive opublikował na Steamie grę, która ma niewiele wspólnego ze strzelaniem czy zombie - ekonomiczną strategię o swojskim tytule Mashinky.

Tytuł jest obecnie dostępny w programie Early Access, wyceniony na 22,99 euro (ok. 100 zł).

Wszyscy lubią ciuchcie

Projekt przypomina w założeniach legendarne Transport Tycon, a także te nieco nowsze klony klasyka, jak Transport Fever czy Train Fever. Zajmujemy się transportowaniem dóbr na spore odległości i w trudnym terenie, korzystając najczęściej z pociągów i sieci układanych torów.

„Celem jest stworzenie własnego imperium logistycznego na proceduralnie generowanej mapie” - czytamy w opisie na Steamie. „Gra jest unikatowym połączeniem realistycznej grafiki z budowaniem w rzucie izometrycznym i zasadami z gier planszowych”.

Zaczynamy od zera, powoli rozbudowując sieć połączeń oraz przyłączając kolejne miasta oraz fabryki, zamieniające surowce na gotowe wyroby - wszystko trzeba oczywiście przewieźć.

Wraz z upływem wirtualnych lata należy też usprawniać posiadany tabor i zakłady przemysłowe, kupować nowe lokomotywy oraz pojemniejsze wagony.

W wersji Early Access znajdują się obecnie dwie z siedmiu planowanych epok rozwoju techniki, zaczynając od pary. Wraz z aktualizacjami można spodziewać się kolejnych urządzeń i maszyn, kończąc na przyszłości, czyli magnetycznych automatach przewożących układy scalone.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze