Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia Bladestorm: Nightmare zadebiutuje w maju także na PC

Wersje konsolowe w marcu.

Koei Tecmo ogłosiło, że japońska strategia Bladestorm: Nightmare zadebiutuje w maju także w wersji PC, w dystrybucji cyfrowej na Steamie.

Już wcześniej potwierdzono wydania PlayStation 3, PS4 i Xbox One. Premierę odsłon konsolowych w Europie ustalono na 20 marca. To drobne opóźnienie - wcześniej mówiono o 6 marca.

Nightmare to kontynuacja Bladestorm: the Hundred Years' War z 2007 roku. Akcja osadzona jest w średniowiecznej Europie. Rozgrywka stanowi połączenie strategii i rozwiązań z gier akcji w stylu Dynasty Warriors, gdzie rozprawiamy się z setkami przeciwników.

Gracz wciela się w dowódcę i kieruje poczynaniami różnych oddziałów wojskowych na dużym polu bitwy. Kampania pozwoli graczom wybrać między siłami Anglii lub Francji, kierując batalionami złożonymi z maksymalnie dwustu żołnierzy. Podczas walki nasze jednostki pozyskają punkty doświadczenia, potrzebne do odblokowania kolejnych umiejętności.

Poza walkami historycznymi weźmiemy też udział w alternatywnej kampanii, w której zadaniem będzie powstrzymanie złej Joanny d'Arc, prowadzącej armię czarodziejów i smoków.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze