Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stellaris otrzymało nową linię fabularną - Horizon Signal

W ramach aktualizacji.

Kosmiczna strategia Stellaris wzbogaciła się o nową linię fabularną - Horizon Signal. Darmowe DLC wydano w ramach kolejnej aktualizacji, oznaczonej jako Update 1.4.

Co interesujące, autorem opowieści jest Alexis Kennedy. Brytyczyk jest założycielem studia Failbetter Games, gdzie odpowiadał także za inne gry, w których kluczowa jest historia: Sunless Sea i Fallen London.

„Nowa linia fabularna wzbogaca głęboką już pulę wydarzeń w Stellaris” - zapewnia wydawca, Paradox Interactive, oferując także opis fabuły:. „Sygnał z dalekiego kosmosu przybywa do twojego imperium. Czego chce ta istota i skąd wie, kim jesteś?”

„Ta darmowa aktualizacja Stellaris podkreśla jedną z najmocniejszych stron gry - możliwość opowiadania wciągających i interesujących historii bez odwracania uwagi od strategicznej rozgrywki.”

Na oficjalnym forum dyskusyjnym znaleźć można także długą listę innych zmian i poprawek, wprowadzanych w ramach łatki 1.4. Dodano 33 nowe osiągnięcia i usunięto szereg błędów, lecz głównym daniem są szerokie modyfikacje balansu przeróżnych elementów.

Sama produkcja jest wydaną w maju tego roku strategią, w której przejmujemy kontrolę nad kosmicznym imperium i staramy się podbić jak największą część galaktyki. W trakcie zabawy pokonujemy przeciwników z innych frakcji, zajmujemy się też dyplomacją i eksploracją.

„Tytuł wnosi dużo świeżości do gatunku strategii kosmicznych, jednak po obiecującej początkowej rozgrywce, zmienia się w dość żmudną zabawę. Na pewnym etapie czujemy, że ciekawiej będzie zacząć przygodę od nowa, więc coś chyba poszło nie tak” - napisał Artur w recenzji Stellaris.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły