Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam wprowadza blokadę regionalną na gry zakupione w niektórych krajach

Koniec z tanimi kluczami z Rosji?

Valve wprowadziło blokadę regionalną na Steamie, uniemożliwiając przenoszenie zakupionych taniej gier pomiędzy niektórymi krajami.

Zmiany nie dotyczą obecnie Stanów Zjednoczonych czy Europy, gdzie produkcje są standardowo droższe, ale już transfer tytułu kupionego w Rosji możliwy jest tylko do okolicznych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

Podobnie jest w przypadku Indonezji, Filipin, Brazylii, Meksyku czy Singapuru - gry kupione w tych krajach ograniczone są blokadą tylko do najbliższego regionu.

Z punktu widzenia graczy w Europie najważniejsze są jednak zmiany w Rosji. Klucze kupowane w tym kraju były zazwyczaj dużo tańsze niż wynosiła ich cena w euro, co umożliwiało potem ich odsprzedaż z zyskiem, na czym bazowało wielu sprzedawców.

Potencjalnie, zmiany te otwierają drogę do szerszego stosowania blokady regionalnej na Steamie, a co za tym idzie - cen w złotówkach w Polsce. Pomarzyć zawsze można.

Możliwe, że wprowadzenie takiego rozwiązania związane jest także z niestabilnymi kursami walut w niektórych krajach Ameryki Południowej i - zwłaszcza - w Rosji. Nawet firma Apple zdecydowała się ostatnio wstrzymać działanie sklepu iTunes w tym kraju ze względu na kurs rubla.

Dziś wieczorem Valve rozpocznie zimową wyprzedaż w swoim systemie dystrybucji cyfrowej.

Zakupy w Rosji

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze