Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam usunął grę z powodu obraźliwych wypowiedzi twórcy

Chodzi o niezależny tytuł Domina.

Gra Domina została usunięta ze sklepu Steam. To efekt obraźliwych wypowiedzi, jakie twórca z jednoosobowego studia Dolphin Barn Incorporated zamieszczał w opisach aktualizacji.

Jak informuje portal PC Gamer, gra została usunięta po ostatniej aktualizacji, oznaczonej numerem 1.3.25. W opisie łatki twórca zamieścił wpis: „Nie mamy pomysłów, jesteśmy niestabilni psychicznie, całkowicie zdegenerowani i zdesperowani w walce o wpływy. Udawajmy, że jesteśmy zupełnie inną grą, żeby odzyskać sens!

Wpis twórcy można odebrać jako nieprzychylne odniesienie do osób transpłciowych. Obecnie na karcie produktu widnieje informacja: „na prośbę wydawcy produkt Domina nie jest już dostępny w sprzedaży na Steam”. Niedługo później deweloper opublikował w serwisie społecznościowym Gab wiadomość, jaką otrzymał od Valve.

Firma poinformowała twórcę, że „niedawne ogłoszenia zamieszczone na stronie społeczności gry Domina zawierały obelgi wymierzone w inne osoby”. Dodano również, że Dolphin Barn dostał wcześniej wyraźne ostrzeżenie, że dalsze łamanie regulaminu sklepu poskutkuje zerwaniem umowy z deweloperem. Ponieważ twórca kontynuował swoje działanie, to Valve nie będzie dłużej sprzedawać gry Domina, ani żadnych innych dzieł studia.

Oprócz przesłania treści maila, autor gry oskarża Valve o wpędzenie go w biedę, podczas gdy jego produkt przyniósł firmie „miliony dolarów zysku”. Przypomnijmy, że twórca został wcześniej zbanowany na własnym forum za wspomniane wyżej wypowiedzi, a sam tytuł zalano negatywnymi ocenami za krytykowanie przez Dolphin Barn noszenia maseczek medycznych w czasie pandemii.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze