Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam nie sprzeda Super Seducer 3, gry o uwodzeniu kobiet

Mimo że dwie pierwsze części znajdują się na platformie.
  • Super Seducer 3 zbanowany na Steamie
  • Powodem treści erotyczne przedstawiające prawdziwe osoby
  • Deweloper czuje się oszukany, Valve nie ustępuje

Z powodu zawartych w grze erotycznych treści, Valve odmówiło sprzedaży Super Seducer 3 na Steamie oraz usunęło kartę katalogową produkcji, która widniała na platformie od 2018 roku.

To trzecia część serii, w której gracze próbują uwieść kobiety, wybierając odpowiedni „tekst na podryw” z kilku dostępnych. Cykl stworzono w technice full-motion, a więc nabywcy mają niejako do czynienia z interaktywnym filmem - z prawdziwymi aktorami.

Informację o banie od Valve przekazał za pośrednictwem Twittera jeden z deweloperów gry i zarazem główny bohater, Richard La Ruina, dzieląc się również z internautami zrzutami ekranów z rozmowy z przedstawicielem Steama.

„Steam nie sprzedaje gier przedstawiających zdjęcia erotyczne prawdziwych osób” - głosi oficjalny powód usunięcia Super Seducer 3 z platformy. Z przesłanych La Ruinie komunikatów Valve wynika, że twórcy kilkukrotnie próbowali dostosować grę do standardów Steama, jednak bezskutecznie.

Richard La Ruina stwierdził, że jest gotowy całkowicie usunąć niechciane elementy gry, ale Valve pozostało nieugięte. W ostatecznej odpowiedzi firma jeszcze raz napisała, że Super Seducer 3 nie ukaże się na Steamie.

Deweloper podkreśla, że od momentu publikacji karty produktu w 2018 roku, gra trafiła na listy życzeń 61 tys. użytkowników Steama.

Valve zaoferowało La Ruinie zwrot kosztów przeznaczonych na stworzenie karty katalogowej. Pierwsza i druga część Super Seducer pozostaną dostępne na platformie.

Tagi
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze