Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam ma już 125 mln użytkowników

W marcu zobaczymy system rzeczywistości wirtualnej Valve.

Valve poinformowało, że system dystrybucji cyfrowej Steam ma już 125 milionów aktywnych użytkowników, co oznacza osoby zalogowane w ostatnim miesiącu.

Ostatnie zdjęcie prototypu systemu VR od Valve, z gustownymi kropeczkami

Popularna aplikacja i sklep z grami cieszą się niesłabnącą popularnością - w styczniu ubiegłego roku było to 100 milionów użytkowników.

Dodano także, że w ofercie znaleźć można już 4,5 tysiąca tytułów oraz 400 milionów dodatków stworzonych przez graczy.

Studio ujawniło, że na marcowych targach GDC w San Francisco pokaże nie tylko ostateczną wersję pada Steam Controller i nowe „urządzenia do salonu”, ale także system rzeczywistości wirtualnej, o którym wcześniej mówiło się tylko nieoficjalnie.

W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o pierwszym - zamkniętym - pokazie zestawu VR. Valve ma podobno w planach zastosowanie urządzenia w popularnej sieciowej strategii Dota 2, umożliwiając obserwowanie akcji z góry, ale także „bezpośrednie” wkroczenie do akcji.

Firma poszukuje teraz twórców zawartości związanej z rzeczywistością wirtualną. Targi GDC odbędą się w dniach 4-6 marca, a Steam będzie w tym samym czasie obchodził swoje 13 urodziny. Miejmy nadzieję, że szczęśliwe.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze