Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck kontra zapalniczka i nóż. Sprzęt Valve poddany testowi wytrzymałości

Poradził sobie... nieźle.

Youtuber JerryRigEverything przeprowadził dość ekstremalny test wytrzymałości Steam Decka, poddając go zarysowaniom i ogniowi, a także próbując wygiąć sprzęt Valve.

Na pierwszy ogień poszły zarysowania ekranu. Zack Nelson użył ostrzy różnej twardości na całej przestrzeni ekranu i stwierdził, że Steam Deck jest podatniejszy na zarysowania niż większość innych urządzeń. Warto zaznaczyć, że prowadzący przeprowadzał testy na najdroższej wersji sprzętu, oferującej antyodblaskowe szkło.

Następnie w ruch poszedł nożyk, z którym Steam Deck nie miał oczywiście większych szans, bo trudno oczekiwać, żeby plastik nie poddał się ostrzu. Nelson „strugał” też główne przyciski na urządzeniu (A, B, X i Y) i dowiódł, że ich oznaczenia nie są jedynie nadrukiem, a wchodzą głęboko w przycisk. Nie jest więc możliwe ich starcie nawet po wielu latach użytkowania.

W kontakcie z zapalniczką, poddany gorącu fragment ekranu stał się całkowicie czarny (co wynika z natury matrycy IPS), ale po chwili znów prawidłowo wyświetlał obraz. Wygląda więc na to, że nie został trwale uszkodzony, co dobrze świadczy o Steam Decku.

Sprzęt dobrze sprawdził się też w teście wyginania. Mimo włożenia dość sporej siły, Nelson nie mógł trwale wygiąć, a tym bardziej złamać przenośnego PC, który utrzymał swój oryginalny kształt.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze