Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starsze gry wypierają nowe produkcje. Zobacz, w co grają teraz Amerykanie

Elden Ring daleko w tyle.

Ekspert z amerykańskiego NPD ujawnił produkcje, w które najchętniej grali Amerykanie w pierwszym kwartale 2022 roku. W zestawieniu są tylko tytuły wydane w poprzednich latach.

Mimo że lista udostępniona na Twitterze przez analityka Matta Piscatellę zawiera najpopularniejsze gry, poszczególne pozycje są uporządkowane pod względem roku wydania. Najstarszym projektem jest Minecraft z 2009 roku, a najmłodszym NBA 2K22 z 2021 r.

Oczywiście w zestawieniu nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych hitów, czyli GTA 5 i The Sims 4. Przypomnijmy, że oba wymienione tytuły ukazały się na rynku odpowiednio dziewięć oraz osiem lat temu.

Na liście nie ma gier z bieżącego roku. Jak zwraca uwagę Piscatella, Elden Ring, które cieszy się uznaniem krytyków i odbiorców, uplasował się dopiero na 20. miejscu - pozycję wyprzedziły między innymi Skyrim i Rocket League.

Ekspert jednocześnie zauważa, że produkcje, które bezustannie przyciągają rzesze graczy, są problemem dla nowych tytułów - zarówno małych, jak i dużych - ponieważ nie mogą przebić się do świadomości odbiorców. Dodaje, że rozwiązaniem kłopotu mogą okazać się abonamenty w stylu Game Passa i odświeżonego PS Plus, które mogą pomóc w starciu z hegemonami branży.

Większość wysokobudżetowych gier nie może sobie jednak pozwolić na dołączenie do oferty subskrypcji w dniu premiery ze względu na wysokie koszty produkcji i marketingu - wydawcom zależy na zwrocie inwestycji, więc zakładają wysokie cele sprzedażowe.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze