Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starship Troopers Extermination pozwoli rozprawić się z robalami

Dla fanów kooperacji.

Żołnierze Kosmosu doczekają się nowej gry - tym razem będzie to taktyczna strzelanka z widokiem z oczu bohatera. W sieci opublikowano już pierwsze materiały, w tym krótkie fragmenty rozgrywki.

Starship Trooper Extermination jest produkcją przeznaczoną dla maksymalnie trzech czteroosobowych drużyn, które wspólnymi siłami mają osiągać wyznaczone cele, zbierać zasoby, a także bronić wybudowanych przez siebie baz. Dostępne są trzy klasy - szturm, wsparcie i obrona, ale każdy może uczestniczyć w przygotowywaniu umocnień.

W grze pojawi się też system pingowania, który ułatwi komunikację i pozwoli oznaczać ciekawe miejsca czy konkretnych wrogów. Naszymi przeciwnikami będą „robale”, a konkretniej Arachnidy, których ma być co najmniej pięć rodzajów w dniu premiery - kolejne mogą być dodawane później.

Za Starship Troopers Extermination stoi studio Offworld Industries, czyli twórcy dobrze przyjętej strzelanki taktycznej Squad (średnia ocen graczy na Metacritic wynosi 7,8). Gra zadebiutuje w 2023 roku na PC, jednak przed premierą będzie można zagrać w ramach wczesnego dostępu. Na razie tytuł można dodać na listę życzeń na Steamie.

Starship Troopers, czyli Kawaleria Kosmosu, to powieść science fiction autorstwa Roberta A. Heinleina, która doczekała się w 1997 roku ekranizacji pod tytułem „Żołnierze kosmosu”. Film Paula Verhoevena często jest mylnie odbierany jako kiczowaty i spotyka się ze sporym niezrozumieniem. Tak naprawdę jest to ironiczna krytyka militaryzmu, prowojennej propagandy oraz mechanizmów manipulowania zwykłymi obywatelami przez władzę.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze