Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield na Unreal Engine 5. Fani pokazali alternatywną wersję gry

W oczekiwaniu na premierę tytułu.

Youtuberzy z grupy Enfant Terrible opublikowali wideo, które pokazuje, jak mógłby wyglądać Starfield, gdyby powstał na silniku Unreal Engine 5.

Przypomnijmy, że gra powstaje na autorskim silniku Bethesdy. Do tej pory nie widzieliśmy produkcji w akcji - deweloperzy nie opublikowali bowiem żadnych oficjalnych materiałów, które prezentowałyby faktyczną rozgrywkę.

Nagranie przygotowane przez Enfant Terrible jest montażem różnych sekwencji stworzonych z pomocą Unreal Engine 5, w tym ujęć stylizowanych na gameplay. W filmie pokazano różne planety i bazy.

Autorzy podczas realizacji wideo użyli elementów z innych projektów wykreowanych na najnowszej wersji silnika Epic Games. Skorzystali też z szeregu narzędzi graficznych, w tym Blender, Megascans oraz 3DS Max.

Starfield na Unreal Engine 5 to kolejny pokaz możliwości rozwiązania. W ostatnich tygodniach fani przygotowali między innymi dema technologiczne z udziałem Supermana i Spider-Mana.

Produkcja Bethesdy początkowo miała ukazać się w listopadzie, ale niedawno premierę przesunięto na pierwszą połowę 2023 roku. Powodem opóźnienia jest chęć dopracowania tytułu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze