Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield - czy w grze jest Ziemia, Mars, nasz Układ Słoneczny

Nie ma miejsca jak dom.

Akcja Starfield osadzona jest w Zamieszkałych Systemach, czyli w obszarze rozciągającym się na około 50 lat świetlnych od Ziemi. W grze odwiedzimy wiele planet, ale czy znajdziemy tam nasz rodzimy Układ Słoneczny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na razie wiemy tylko, że w uniwersum Starfield istnieje zarówno Ziemia, jak i Układ Słoneczny, choć znany jest pod nazwą Sol, którą fani science fiction mogą kojarzyć (także w Elite: Dangerous nasz rodzimy system nosił tę nazwę).

Niestety, nie wiadomo, czy będzie można odwiedzić rodzinne strony ani w jakim stanie jest Ziemia - czy to tętniące życiem centrum skolonizowanego Wszechświata, a może wyniszczona kataklizmami pustynia? Nie wiadomo. Na niektórych ujęciach z rozgrywki widać jednak lokację przypominającą opuszczony ośrodek NASA lub ziemskie muzeum, co może sugerować, że w Starfield odwiedzimy choć fragment Ziemi.

Na innym ujęciu (u góry tej strony) widać też krajobraz jako żywo przypominający Marsa. Co więcej, w kadrze zmieścił się niedziałający łazik bardzo podobny do słynnej sondy Opportunity, która w rzeczywistości przez lata badała Czerwona Planetę. Istnieje też wczesna wersja mapy Starfield stworzona przez fana - można ją znaleźć w serwisie GitHub.

Zobacz także:

Starfield - czy jest otwarty świat, open world

Starfield - czy będzie jetpack

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze