Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield - czy są jaskinie i podwodna eksploracja

Zejście pod powierzchnię.

Starfield jest grą, która mocno stawia na eksplorację i odkrywanie tajemnic obcych światów. Z oficjalnych materiałów wynika, że przemierzymy powierzchnie ponad tysiąca planet. Pytanie tylko, czy czeka nas coś pod ziemią i pod wodą…?

Obecnie nie mamy pewności, czy w grze Bethesdy dostaniemy możliwość eksplorowania podziemnych jaskiń, ani czy wybierzemy się pod powierzchnię mórz i oceanów. Istnieją jednak mocne przesłanki, że tak właśnie się stanie. W oficjalnych materiałach z rozgrywki widzimy sceny, które to sugerują, a grafiki koncepcyjne nie pozostawiają nawet pola na interpretację.

Wizje grafików przedstawiają skalne i lodowe jaskinie, a także pejzaże przypominające dno oceanu. W wielu miejscach widać kryształy, które z reguły kojarzą się z jaskiniami. W kilku momentach widać także artefakty ukryte w skałach, co również może wskazywać, że da się zejść pod ziemię.

Grafiki koncepcyjne raczej nie pozostawiają złudzeń.

Pomimo tego, że deweloperzy nie podali na ten moment jednoznacznej odpowiedzi na obecność jaskiń i etapów podwodnych, to w poprzednich grach studia wszelakie pieczary i groty niejednokrotnie były elementami charakterystycznych dungeonów. Ponadto reżyser gry Todd Howard w wywiadzie dość wymijająco odpowiedział na pytanie o możliwość łowienia ryb, być może sugerując opcję zejścia pod wodę i zapolowania na podmorskie stworzenia.

Zobacz także:

Starfield - jak duże są planety

Starfield - pojazdy, czy są łaziki i auta

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze