Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley z datą premiery na Nintendo Switch

Przenośna farma.

Jedna z najlepszych gier niezależnych ubiegłego roku - Stardew Valley - ukaże się na Nintendo Switch już w najbliższy czwartek, 5 października.

Informację ujawniono na oficjalnym blogu. Cenę ustalono na 15 dolarów (ok. 55 zł). Nie podano kwoty w euro czy złotówkach, ale suma będzie zapewne zbliżona.

Będzie przenośnie

Za konwersję produkcji ConcernedApe odpowiada studio Sickhead Games, które ma w dorobku mnóstwo podobnych portów, w tym Darkest Dungeon, Salt and Sanctuary czy Tooth and Tail

Wydane w lutym ubiegłego roku Stardew Valley jest już dostępne na PC (Windows, Mac, Linux), PS4 oraz Xbox One.

Poza rozwojem wersji Switch, firma wydawnicza Chucklefish zajmuje się równolegle wprowadzeniem do gry trybu wieloosobowego, ale ten nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Mowa o początku przyszłego roku, najpierw na komputerach osobistych, potem właśnie na Switch, a następnie na pozostałych platformach.

Gra to „największe i absolutnie pozytywne zaskoczenie ostatnich miesięcy, a także zasłużony sukces na Steamie dla samotnego twórcy, który na produkcję przeznaczył ostatnie cztery lata życia” - napisaliśmy w recenzji Stardew Valley.

Zajęć w rolniczej produkcji jest całe mnóstwo. Podstawa to oczywiście sadzenie przeróżnych roślin i dbanie o ich potrzeby, zgodnie z czterema porami roku. Podlewamy, nawozimy, zbieramy, sprzedajemy i inwestujemy. Jednocześnie rozbudowujemy nasze zapuszczone poletko, wycinając drzewa i rozbijając kamienie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze