Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley - skąd wziąć nasiona

Pierre's General Store i JojaMart, zakup nasion.

Uprawa w Stardew Valley jest niemożliwa bez posiadania nasion. Te musisz jednak wpierw kupić. Z tej strony dowiesz się gdzie tego dokonać i które miejsce jest bardziej opłacalne.


Na tej stronie:


Pierre's General Store

W grze możesz kupić nasiona w dwóch miejscach. Pierwszym jest Pierre's General Store (1), który znajdziesz niemal w samym centrum mapy. Sklep otwarty jest w godzinach 9-17, codziennie, za wyjątkiem środy (Wednesday).

Po wejściu do środka podejdź do Pierre'a (2) stojącego za ladą i wejdź z nim w interakcję, by otworzyć okno sklepu (3). Kliknij po prostu na interesującą cię pozycję, a następnie umieść zakupiony przedmiot w swoim ekwipunku.


JojaMart

Alternatywą dla sklepu Pierre'a jest JojaMart (4), który znajdziesz w południowo-wschodniej części miasta. Po wejściu do środka podejdź po prostu do kasjerki (5) stojącej nieopodal, by otworzyć taki sam sklep, jak u poprzedniego sprzedawcy. Sklep otwarty jest od 9 do 23 w każdy dzień tygodnia.


Który sklep wybrać - gdzie kupować nasiona

Jest kilka rzeczy, które wyróżniają te sklepy pomiędzy sobą, takie jak:

  • U Pierre'a kupisz także nawozy, sadzonki drzew i elementy dekoracyjne do domu. Nie licząc tego, oba sklepy posiadają ten sam asortyment, jeśli chodzi o nasiona;
  • Ceny w JojaMart są wyższe. Da się temu częściowo zaradzić, kupując członkostwo (JoJaMart Membership), ale cena wynosi aż 5000 złota. Po zakupie część cen wyrównuje się do tych u Pierre'a, jednak wpłynie to na przyszłość Community Center;
  • JojaMart otwarte jest codziennie. Dodatkowo, do sklepu możesz wejść aż do godziny 23 - w porównaniu do 17 u Pierre'a.

Jeśli jednak nie zależy ci na możliwości robienia zakupów w każdy dzień i chcesz mieć większy wybór asortymentu, Pierre's General Store będzie zawsze lepszym wyborem. Większość cen będzie niższa niż u konkurencji, a dodatkowo nie zablokujesz sobie fajnej ścieżki zadań ze wspominanego Community Center.

Spis treści: Stardew Valley - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Stardew Valley - co uprawiać na początku

Komentarze

More On Stardew Valley

Najnowsze artykuły