Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft 2 przechodzi na free-to-play: za darmo od 14 listopada

Z pewnymi ograniczeniami.

Blizzard poinformował, że „większość” trybów dla jednego gracza oraz wieloosobowych w grze StarCraft 2 zostanie udostępnionych za darmo od 14 listopada tego roku.

Treści dostępne od tej daty bez żadnych opłat to kampania fabularna StarCraft 2: Wings of Liberty, gra wieloosobowa poza rankingiem i przeciwko sztucznej inteligencji oraz kooperacja: Kerrigan, Raynor i Artanis, a wszyscy pozostali dowódcy do maksymalnie piątego poziomu.

Grę rankingową w multiplayerze odblokujemy po wygraniu pierwszych dziesięciu meczów.

Jak można się domyślać, dodatkowe kampanie dla jednego gracza, dowódców w trybie współpracy i „wiele innych elementów” będzie można dokupić w sklepie Blizzard.

Jeśli posiadamy już kampanię fabularną Wings of Liberty, zamiast tego za darmo otrzymamy drugi rozdział opowieści: Heart of the Swarm.

Warto pamiętać, że za sprawą wydania StarCraft 2: Starter Edition pewne elementy produkcji są dostępne za darmo już od zamierzchłej przeszłości 2011 roku, z wycinkiem kampanii Wings of Liberty i trybu wieloosobowego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze