Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Miktrulla, magnesy, zagadka z płytami

Rozdział 3 - kontynuujemy eksplorację grobowca.

Po zakończeniu starcia z Drugą Siostrą w miejscu imperialnych wykopalisk przygoda Star Wars Jedi: Fallen Order będzie kontynuowana. Rusz w stronę przejścia w jaskini, za którą bohater zacznie zjeżdżać po śliskiej powierzchni. Na końcu drogi wyskocz i przebiegnij po ścianach.

Wskocz do drugiego wyżłobienia w ziemi, skieruj się w prawo i zniszcz pchnięciem ścianę, dzięki czemu dotrzesz do punktu medytacji. Przeciśnij się przez szczelinę, a następnie wskocz na ścianę (1) z prawej. W dalszej części przedostań się dalej przeskakując po dwóch linach.

Zjedź w lewo, przeskocz na ścianę, po której wejdź na górę i przejdź przez szczelinę. Dotrzesz do miejsca, gdzie szturmowcy walczą ze strażnikiem grobowca (2). Po ich śmierci rozpraw się z nim, pamiętając, że możesz osłabiać go pchnięciem, kiedy odsłania kulę na klatce. Po walce zniszcz ścianę (3) i przejdź do kolejnej lokacji.

Badanie grobowca, zagadka z płytami

Po przejściu do nowego miejsca rozejrzyj się po ścianach i odnajdź nadpękniętą część. Zniszcz ją pchnięciem i przejdź dalej.

Skorzystaj z przycisku (4), co spowoduje aktywowanie pola magnetycznego, które przyciągnie kule (5) na ścianę. Przy okazji zobaczysz, że są one w stanie spalić rośliny (6). Kiedy to nastąpi udaj się na schody za nimi.

Skorzystaj z punktu medytacji, przeskocz na ścianę z pnączami, wejdź na górę i przepchnij mocą kamienie, dzięki czemu trafisz do pomieszczenia ze szturmowcami. Rozpraw się z nimi, po czym przepchnij pchnięciem sześcian (7), a następnie wskocz po nim na górę (8). Gdyby nie chciał się przesuwać, to użyj przycisku z prawej, żeby wyłączyć pole magnetyczne.

Trafisz na korytarz ze strażnikiem, którego możesz ominąć lub pokonać, a następnie skorzystać z punkty medytacyjnego. Dojdź do końca i skręć w lewo. Zrzuć szturmowca w przepaść, przebiegnij w lewo, powtórz to samo z drugim, po czym pokonaj kilka platform i przebiegnij dalej po ścianach (9).

Kontynuuj, aż dotrzesz do dużego pomieszczenia z filarem (10) na środku. Posiada w sobie magnesy, które uruchamiasz i wyłączasz przy pomocy specjalnych przycisków (11). Wciśnij go, co spowoduje przyciągnięcie do środka kamiennych płyt. Udaj się w prawo, zejdź na platformę, po czym przejdź dalej, korzystając z pnączy (12) na płycie z lewej.

Załatw żołnierzy i ruszaj dalej, pokonując kolejne przeszkody. Następnie wejdź na górę platformy i pokonaj szturmowca czystki. Skorzystaj z następnego przycisku (13), a kiedy płyta z lewej się przesunie, przejdź dalej po następnych pnączach (14).

Pokonanie kolejnej przeszkody będzie wymagało nieco więcej refleksu. Wciśnij przycisk (15) i poczekaj, aż płyta zostanie przyciągnięta. Następnie wciśnij go ponownie, po czym szybko, zanim filar na środku powędruje w górę, wskocz na pnącza (16) i poczekaj, aż płyta skieruje się w lewo.

Obejdź płytę z lewej i ruszaj dalej, pokonując kolejne przeszkody. Po przejściu przez pomost wciśnij przycisk z prawej, a kiedy kule (17) znajdą się na ścianie, skorzystaj z pchnięcia, aby spalić nimi rośliny (18) blokujące drogę.

Następnie rusz przed siebie i pokonuj kolejne przeszkody oraz wrogów, aż dotrzesz na pomost z przeciwnikami (19). Po pozbyciu się ich skieruj się na ścieżkę z prawej i zniszcz kamienną ścianę (20), dzięki czemu odkryjesz przejście do kolejnej części grobowca.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Miktrulla, przyciąganie, zagadka z magnesami, iglica, Bez Szans (boss)

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: imperialne wykopaliska, silnik do linki, Druga Siostra (boss), Trilla

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze