Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Prolog: pociąg, Jaro Tapal, Druga Siostra (boss)

Dalsza część treningu, w której nauczysz się walczyć.

Po zakończeniu pierwszej części prologu rozpocznie się kolejny przerywnik, w którym przeniesiesz się z Praufem do pociągu. Znajomi odbędą rozmowę, po której Cal na chwilę zaśnie.

Kiedy się obudzi okaże się, że Praufa nie ma w pobliżu. Wstań i zacznij kierować się przez wagon w stronę drzwi. Podejdź do nich i otwórz je (1), po czym ruszaj dalej przez kolejne wagony.

Po dotarciu do miejsca, gdzie drzwi zamkną się przed Praufem odwróć się. Okaże się, że sceneria się zmieni. Rusz przed siebie i kontynuuj, aż dotrzesz do Jaro Tapala (2). Odbędzie się przerywnik, po którym bohater się obudzi.

Rozpocznie się kolejna długa scenka, po której bohater stanie przed dwoma szturmowcami. Wciśnij klawisz ataku (3), aby zaatakować wrogów. Pokonaj ich i ruszaj przed siebie.

Trafisz na otwartą przestrzeń, gdzie nauczysz się blokować (4) i odbijać pociski (5) blasterów. Rozpraw się z dwoma kolejnymi wrogami i ruszaj przed siebie. Załatw szturmowców na dachu, a potem kolejnych w środku wagonu. Zniszcz kable z prawej i skorzystaj z komputera.

Wyjdź przez otwarte drzwi na zewnątrz, przejdź po belce i wskocz na ścianę (6), po czym zacznij kierować się w lewo do miejsca, gdzie wsiądź do pociągu.

W środku trafisz na grupę szturmowców z pałkami (7). Korzystaj z bloków i kontr, aby blokować ich ataki, po czym wyprowadzaj swoje. Po pozbyciu się rywali użyj mocy spowolnienia na obracającym się kole (8), po czym wejdź po nim na górę, a potem na dach.

Ruszaj przed siebie eliminując kolejnych wrogów, aż platformy z ładunkami. Złap się wtedy szyn z prawej (9) i przejdź za narożnik, po czym kontynuuj podróż. Po chwili trafisz na kolejną grupę rywali, gdzie nauczysz się wykonywać uniki.

W dalszej części pojawi się wrogi statek latający (10). Ukrywaj się za przeszkodami, odczekuj, aż maszyna wystrzeli serię z laserów, po czym sprintem przebiegaj do kolejnych kryjówek (11), gdzie przeczekuj ostrzały.

Przyj cały czas przed siebie, aż do momentu, kiedy wagon zleci z torów. Złap się wtedy kratki i przemieszczaj się po kolejnych obiektach (12), aż dotrzesz na górę.

Walka z Drugą Siostrą

Przemieszczaj się w ten sposób, eliminując przy okazji napotkanych szturmowców. W pewnej chwili pojawi się statek z sojusznikami, jednak bohaterowi nie uda się do niego dostać.

Zamiast tego dojdzie do potyczki z pierwszym bossem - Drugą Siostrą (13). Podczas pojedynku możesz korzystać z poznanych do tej pory umiejętności defensywnych oraz ataków mieczem świetlnym.

Uważaj zwłaszcza na ataki, przed którymi przeciwniczka zaczyna świecić na czerwono (14). Są one niemożliwe do zablokowania, a jedyną możliwością ich uniknięcia jest wykonywanie uników.

Bez względu na to, jak dobrze będziesz walczyć, finalnie pojedynek zostanie nierozstrzygnięty. Skończy się w momencie, kiedy pasek zdrowia bohatera spadnie do zera lub upłynie limit czasowy. Rozpocznie się wtedy scena, w której Cal ucieknie przed wrogiem na pokładzie statku Ceste i Greeza.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Bogano: droid BD-1, leczenie, eksploracja

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Prolog: Prauf, trening, poruszanie się

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły