Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon może otrzymać wersję dla PS5 i Xbox Series X/S

Sugeruje niemiecka agencja.

Niemieckie USK, które zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych grom, sklasyfikowało niedawno Star Wars Jedi: Upadły Zakon w wersji PS5 i Xbox Series X/S.

Jak pisze serwis VGC, agencja dokonała oceny wydań gry na nowe platformy Sony i Microsoftu. Edycje widnieją jako osobne pozycje, co sugeruje, że mogą być traktowane przez wydawcę jako odrębne produkty.

Warto zaznaczyć, że w styczniu wersje na konsole poprzedniej generacji otrzymały aktualizację, która poprawia działanie tytułu na PS5 i Xbox Series X/S. Zaimplementowano między innymi opcję zabawy w 60 klatkach na sekundę i wyższych rozdzielczościach.

Nie jest więc jasne, jakie dodatkowe zmiany mogłyby zaoferować osobne edycje. Niewykluczone jednak, że twórcy mogliby na przykład podnieść płynność gry do 120 FPS oraz skrócić czasy ładowania.

Informacje o wydaniach Star Wars Jedi: Upadły Zakon nie są oczywiście potwierdzone, ale w przeszłości wielokrotnie agencje odpowiedzialne za przyznawanie kategorii wiekowych przedwcześnie ujawniały istnienie niezapowiedzianych projektów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze