Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: wioska braci, ruiny, retrospekcja, ucieczka przed siostrami

Rozdział 5 - docieramy do celu misji i szybko opuszczamy planetę.

W poprzedniej części kampanii Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal stoczył pojedynek z Gorgarą oraz zdobył pazury wspinaczkowe, dzięki którym może szybciej wdrapywać się po ścianach i docierać do wcześniej niedostępnych miejsc.

Po przejściu przez przepaść dotrzesz do posterunku, gdzie od razu trafisz na trwającą bitwę. Możesz rozprawić się z przeciwnikami lub ich zignorować i od razu udać się w lewo. Na miejscu przyciągnij drewnianą kratę (1), a kiedy trafi na ścianę przebiegnij po niej, przeskocz na kolejną, a potem na kamienną znajdującą się przed bohaterem.

Wejdź na górę, rusz przed siebie, a potem przejdź po kolejnej ścianie w lewo. Przeskocz z kładki na belkę (2) i pokonaj w ten sposób przepaść. Wejdź do korytarzy i zlokalizuj szczelinę przy ścianie z malowidłami, przez którą się przeciśnij.

Wejdź na górę po kolejnej ścianie, a potem przejdź dalej po gałęzi. Wdrap się wyżej i skorzystaj z punktu zapisu gry. Znajdziesz się w wiosce braci. Warto przeskoczyć po podestach (3) z prawej, dzięki czemu będziesz mógł z góry pozbyć się kilku przeciwników.

Po zejściu na dół staraj się z nimi walczyć pojedynczo, ponieważ rywali jest sporo i mogą otoczyć bohatera. Poza tym staraj się w pierwszej kolejności odbijać strzały łuczników, eliminując ich w ten sposób. Po oczyszczeniu terenu zlokalizuj klatkę (4), którą przestaw pod wąskie okno (5), gdzie znajdował się jeden z łuczników.

Wskocz na klatkę, a potem na podwyższenie, gdzie znajdował się strzelec. Przejdź przez korytarz, eliminując wrogów. W końcu wrócisz do głównej części wioski, gdzie będziesz mógł przeciąć linę (6) w celu odblokowania skrótu. Po uczynieniu tego udaj się na schody (7) z prawej.

Przeskocz przez przepaść po linie i ruszaj dalej, aż do kamiennych drzwi. Otwórz je, aby odblokować kolejny skrót. Następnie zlokalizuj miejsce z dwoma linami (8), po których dostań się na drugą stronę.

Skorzystaj z punktu zapisu gry, wbiegnij na górę, a potem udaj się w prawo. Kontynuuj, aż dotrzesz do odwiedzonego wcześniej miejsca z kamiennymi platformami (9), gdzie spotkałeś wędrowca.

Przeskakuj nad przepaściami i kieruj się na wprost, aż do ściany (10), po której tym razem będziesz mógł wejść na górę.

Kiedy to nastąpi rusz w stronę ruin i podejdź do wielkich, kamiennych wrót (11). Po wejściu z nimi w interakcję udaj się do pobliskiego punktu medytacyjnego i skorzystaj z niego.

Retrospekcja - rozkaz 66

W trakcie medytacji zostaniesz przeniesiony do przeszłości, a konkretnie do młodości Cala w trakcie jego pobytu w bazie.

Rusz przed siebie i porozmawiaj z klonem, po czym udaj się w lewo. Następnie kontynuuj, aż dotrzesz na arenę z Jaro Tapalem, który stworzy tor przeszkód. Wskakuj na kolejne obiekty, aż znajdziesz się naprzeciwko ściany z prawej. Wskocz wtedy na wysunięty blok (12) i skieruj się w prawo.

Ruszaj po kolejnych blokach i ścianach, aż dotrzesz do miejsca, gdzie zostaniesz ostrzelany przez klona (13). Odbij jego strzały, po czym doskocz do ściany, z której dotrzesz do swojego mistrza. W trakcie scenki rozpocznie się bunt klonów, które zaatakują Jaro.

Po przerywniku skieruj się na korytarz i biegnij przed siebie, aż dotrzesz do metalowej kratki (14), którą przyciągnij z wykorzystaniem mocy. Odblokujesz szczelinę, przez którą przejdź. W następnym pomieszczeniu spowolnij wiatrak, a potem pociągnij platformę i dostań się na drugą stronę przepaści korzystając z liny.

Ruszaj dalej pokonując kolejne przeszkody. W pewnej chwili dotrzesz na platformę, z której dostań się na linę (15), a z niej przeskocz na kratkę (16), po której się wdrap. Udaj się w lewo, przebiegnij po ścianie, a potem kieruj się coraz wyżej, korzystając z kratek i lin. Na końcu rozpocznie się scenka, w której młody Cal zgubi miecz świetlny.

Wejdź na górę po linie i ruszaj przed siebie, pokonując kolejne przeszkody. W końcu dotrzesz na korytarz, gdzie zbliż się do konsoli. Za szybą zobaczysz swojego mistrza (17), walczącego z oddziałem wrogów. Kiedy ich pokona przejdź przez dwie pary drzwi z lewej. Po chwili rozpocznie się walka z Jaro - unikaj jego ataków i wyprowadzaj własne. W pewnym momencie bohater przebije go mieczem, co rozpocznie scenkę.

Taron Malicos, ucieczka i powrót na statek

Po zakończeniu przerywnika Cal przebudzi się ze zniszczonym mieczem świetlnym. W praktyce oznacza to, że nie będzie mógł walczyć z przeciwnikami - pozostanie tylko ich unikanie.

Skieruj się do drzwi (18), przez które przejdź. Na zewnątrz ponownie natkniesz się na wędrowca, jednak tym razem poznasz jego tożsamość. Okaże się, że to były Jedi - Taron Malicos.

Podczas dość długiej sceny pojawi się Siostra nocy, która przywoła swoje nieumarłe siostry. Kiedy to nastąpi rywalki (19) rzucą się na bohatera. Pamiętaj, że nie możesz atakować i jedyną możliwością jest ucieczka.

Kieruj się w stronę statku, stale pozostając w ruchu. Zatrzymywanie się spowoduje, że siostry dotrą do bohatera i rozprawią się z nim. Szybko pokonuj kolejne przeszkody (20), biegnąc do swojego celu. Warto korzystać ze skrótów, a gdybyś się pogubił, to szybko przeglądaj holomapę, aby odnaleźć właściwą ścieżkę. Po dotarciu na pokład misja się zakończy.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Ilum: świątynia Jedi, zagadka ze światłem i kryształami

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: bagno, Gorgara (boss), pazury wspinaczkowe

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze