Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Ocalały bez opóźnienia premiery? Zapowiedziano książkę i kronikę

Za powieść odpowiada znana pisarka.

Według najnowszej zapowiedzi, na początku 2023 roku do sprzedaży trafią książki związane z grami serii Star Wars Jedi. Może to oznaczać, że kontynuacja gry Upadły Zakon również pojawi się w tym okresie.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Star Wars, na ten moment zaplanowano premiery dwóch pozycji. „Star Wars Jedi: Battle Scars” ma opowiedzieć graczom całkowicie nową historię, dziejącą się pomiędzy grami Upadły Zakon a Ocalały (fabuła sequelu rozgrywa się 5 lat po pierwszej odsłonie). Powieść trafi do sklepów 7 marca 2023 roku.

Książkę napisała Sam Maggs. Pisarka współtworzyła wcześniej m.in. komiksy Marvela oraz scenariusze do znanych gier (Rachet and Clank: Rift Apart, Tiny Tina’s Wonderlands). Druga pozycja to „The Art of Star Wars Jedi: Survivor” od słynnego wydawnictwa Dark Horse. Będzie to wydawana w odcinkach kronika powstawania gry, kolekcja grafik koncepcyjnych oraz zbiór komentarzy twórców. Pierwszy tom będzie można kupić od 2 maja 2023.

Chociaż gra Star Wars Jedi: Ocalały nie ma jeszcze podanej daty premiery, to wcześniejsze doniesienia sugerowały właśnie początek przyszłego roku (konkretnie przełom lutego i marca). Skoro w podobnym czasie pojawią się bezpośrednio związane z grą pozycje książkowe, to dotychczasowe przecieki wydają się tym bardziej prawdopodobne.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze