Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - zielona bariera: jak przejść

Pole siłowe.

Podczas swojej przygody w Star Wars Jedi Survivor niejednokrotnie natkniesz się na zieloną barierę lub pole siłowe. Nie zadaje ona obrażeń Calowi, ale też nie pozwala mu dostać się na drugą stronę.

Możliwość przechodzenia przez zielone bariery uzyskasz dopiero w dalszej części przygody fabularnej, a dokładniej na pustynnej planecie Jedha, kiedy będziesz walczył z dość specyficznym bossem.

Kiedy już odblokujesz tę zdolność, będziesz mógł przedostać się na drugą stronę bariery po prostu naciskając przycisk kółko/B na kontrolerze, czyli w praktyce wykonując unik przez barierę.

Zielona bariera nie tylko strzeże różnych skarbów i znajdziek na lądzie, ale jest też wykorzystywana w sekcjach platformówkowych, wisząc w powietrzu. Wszystko przez to, że przechodząc przez nią resetujesz salto Jedi (podwójny skok) oraz doskok Mocy (unik w powietrzu), co pozwoliło twórcom tworzyć całkiem szalone i długie sekcje z bieganiem po ścianach i innymi ewolucjami.

Po zdobyciu umiejętności przechodzenia przez zieloną barierę warto wrócić do wcześniej odwiedzonych miejsc, by odkryć, co jest za polami siłowymi. W szczególności dotyczy to Koboh, czyli największej lokacji w grze.

Następnie: Star Wars Jedi Ocalały - Łowcy, zlecenia Caij

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi Ocalały - błyszczące skały, zniszczalna struktura: jak usunąć

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze