Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały bombardowany na Steamie. Poszło o wydajność na PC

„Najwyraźniej RTX 3080 to za mało”.

Wygląda na to, że gracze nie podzielają zdania niektórych recenzentów, którzy wystawili Star Wars Jedi Ocalały wysokie noty. Gra cierpi na problemy techniczne, które szczególnie dokuczliwe są w wersji PC, a gracze dają tego wyraz na Steamie.

W chwili pisania tego tekstu najnowsza produkcja Respawn Entertainment ma na Steamie w większości negatywne oceny - na 1404 recenzje użytkowników tylko 33% stanowią opinie pozytywne. Gracze wytykają słabą optymalizację, która w wielu przypadkach nie pozwala cieszyć się płynną rozgrywką nawet na mocnych komputerach.

Wygląda na to, że głównym problemem jest zarządzanie pamięcią VRAM, której Star Wars Jedi Survivor w obecnej wersji może potrzebować niemal 20 GB i to przy rozdzielczości 1440p. Problem stanowi też wykorzystanie procesora - najwyraźniej gra efektywnie używa tylko czterech wątków. Twórcy zapowiedzieli serię poprawek, które pojawią się w niedalekiej przyszłości, ale graczy to nie satysfakcjonuje.

RTX 4080, i9-13900KF, 32GB 6000 DDR5, najnowsze sterowniki na Win 11. Osiągam około 30 FPS. Cudownie” - napisał STANLEY.

Do ***** pana jak to jest, że tylko w branży gier możesz wydać niedokończony produkt i twórcom ujdzie to na sucho. Ba! Nawet już przed premierą twórcy zapowiadają, że będą łatać grę tygodniami. Kupujesz kartę RTX 4090 za 10 kafli po to, aby dostać grę, gdzie napisy twórców się zacinają. Nie wiem, kto to testował, może ChatGPT przejrzał kod i dał okejkę” - napisał Vatharii.

Gra jest ekstremalnie fajna, ale działa okropnie. Używam RTX 3090 Founders Edition i Ryzen 7 5700X. W niektórych obszarach osiągam stałe 30 FPS, w innych mam stałe 45 FPS. Przy rozdzielczości 1440p. Obniżenie ustawień jakości i włączenie FSR nie robi najmniejszej różnicy, a gra zużywa do 19 GB VRAM. To świetna gra, ale definitywnie poczekaj, chyba że masz 24 GB VRAM-u i nie przeszkadza ci granie w 30 klatkach na sekundę” - rozpisał się Doctor TacoChocolate.

Zobacz także: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Star Wars Jedi Survivor zdaje się porządną grą i świetną kontynuacją Upadłego Zakonu, która zyskuje zwłaszcza pod koniec. Niestety na premierę występują spore problemy z wydajnością, które dotyczą także wersji konsolowych (choć w mniejszym stopniu niż w przypadku PC) i skutecznie uprzykrzają obcowanie z najnowszą produkcją w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Więcej w naszej recenzji gry Star Wars Jedi Survivor.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze