Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront ukaże się pod koniec 2015 roku, Battlefield 5 w 2016

EA ogłasza wyniki finansowe.

Firma Electronic Arts ujawniła, że sieciowa strzelanka Star Wars Battlefront ukaże się w okresie świątecznym przyszłego roku.

Misa grać snajperem!

Informację ujawniono podczas konferencji z inwestorami, a następnie potwierdzono w serwisie Twitter.

Pierwotnie zakładano debiut latem, ale opóźnienie nie powinno dziwić: w marcu ukaże się Battlefield Hardline, a debiut filmu „Star Wars: Episode 7” zaplanowano na 18 grudnia przyszłego roku, co na pewno pomoże w promocji gry.

Dyrektor generalny firmy - Andrew Wilson - zdradził także, że kolejna odsłona serii Battlefield zadebiutuje w ostatnim kwartale 2016 roku.

- Jest dla nas jasne, że gracze chcą cieszyć się naszymi grami przez dłuższy okres. Upewnimy się, że fani mają wystarczająco dużo czasu pomiędzy premierami, by w pełni zbadać głębię i innowacje naszych strzelanek - powiedział menedżer.

Wczoraj firma ogłosiła także wyniki finansowe za II kwartał roku fiskalnego. Zanotowano rekordowe przychody na poziomie 1,22 mld dol., a nowa generacja po raz pierwszy wyprzedziła starsze konsole pod względem zarobków.

EA zapewnia, że jest czołowym wydawcą gier na PlayStation 4 i Xbox One, dzięki tytułom, takim jak FIFA 15, NHL 15, Madden NFL 15, EA Sports UFC, Titanfall, Battlefield 4 czy nawet FIFA 14. Same tylko tryby Ultimate z gier sportowych wypracowały 96 procent więcej przychodów niż rok wcześniej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze