Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront - ujawniono trzy nowe tryby rozgryki

Oraz przepustkę sezonową.

Electronic Arts ujawniło trzy nowe tryby rozgrywki, jakie znajdziemy w pełnej wersji Star Wars Battlefront. Opublikowano też informacje na temat przepustki sezonowej.

Szturmowcy i tak nie trafią

Opcja zabawy „Ładunek” to wariacja na temat klasycznej rywalizacji o flagi, znanej z innych produkcji sieciowych. Zadaniem jest przedostać się do bazy nieprzyjaciela, przejąć ładunek i odnieść go do swojej bazy.

„Aby odnieść do swojej bazy ładunek wroga, własny ładunek nie musi znajdować się w twojej bazie” - czytamy na oficjalnej stronie.

„Na początku starcia wynik wynosi 5:5. Po przejęciu skrzyni zespół obejmie prowadzenie z wynikiem 6:4 i tak dalej. Wygrywa strona na prowadzeniu po 15-minutowej rundzie.”

„Ładunek” przeznaczony jest do starć 6 na 6 graczy. Przygotowano specjalne mapy, jak „Rebeliancki magazyn” na Tatooine, z trzema strefami i Sokołem Millenium w centrum.

Kolejny tryb to „Łowy na bohatera”. Jeden z graczy przyjmuje rolę bohatera lub złoczyńcy, a pozostałych siedmiu odradza się jako żołnierze piechoty. Jeśli uda się zabić aktualnego bohatera, zajmujemy jego miejsce.

Ostatnia nowość to „Droid Run”, który ma być najbardziej „nieprzewidywalny i szybki”. Walczymy o kontrolę nad trzema przemieszczającymi się po mapie droidami GNK, które nie są jednak skłonne do współpracy.

Tu także rywalizują dwa 6-osobowe zespoły. Celem jest przejęcie robotów oraz ich obrona przed końcem 10-minutowej rundy.

Tymczasem w sklepach sieciowych pojawiły się szczegóły na temat przepustki sezonowej do sieciowej strzelanki, wycenionej na 180 zł.

Na wzór innych produkcji studia DICE, season pass zawiera cztery większe pakiety dodatków, udostępnianie w miesiącach po premierze.

„Posiadacze przepustki otrzymają też dwa tygodnie wcześniej dostęp do każdego z dodatków oraz wyjątkową emotkę »Strzelił pierwszy«” - głosi opis. Nie podano, jak często publikowane będą rozszerzenia i co dokładnie będą zawierały.

Można też zdecydować się na zakup gry w wersji zawierającej podstawową zawartość razem z season passem. Cena: 400 zł na PC, 500 zł na Xbox One.

Star Wars Battlefront ukaże się 19 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze