Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars: Battlefront bez kampanii fabularnej, jest nowy trailer

Widok TPP, starcia 40 graczy, miecze świetlne i split-screen.

Star Wars: Battlefront nie zaoferuje tradycyjnej kampanii dla pojedynczego gracza. Zamiast tego, deweloperzy udostępnią szereg krótkich misji i wyzwań - do wykonania w pojedynkę lub w kooperacji.

Opublikowano także pierwszy zwiastun stworzony na silniku gry. Materiał obejrzycie poniżej. Film prezentuje fragmenty kilku bitew na różnych lokacjach, choć skupia się na Endorze.

Twórcy skupiają się na rozgrywce wieloosobowej. W starciach weźmie udział maksymalnie 40 graczy - limit uczestników będzie zależny od trybu zabawy.

Szczegóły dotyczące sterowania pojazdami nie zostały jeszcze ujawnione

Z opublikowanych zapowiedzi, między innymi magazynu Game Informer, wynika także, że powróci znana z oryginalnych części Battlefronta opcja zmiany perspektywy w dowolnym momencie. Będziemy więc w stanie przełączać między widokiem TPP i FPP.

W grze pojawi się między innymi Darth Vader, co potwierdza obecność silniejszych jednostek - bohaterów, w których wcielą się niektórzy gracze. Innym herosem będzie sam Boba Fett.

- Możesz walczyć mieczem świetlnym i dusić mocą rebeliancką zarazę, co jest świetną zabawą. W praktyce, jesteś bossem. Oznacza to, że możesz poprowadzić zespół do wygranej jako Vader, o ile oczywiście zagrasz dobrze - powiedział Niklas Fegraeus, jeden z projektantów.

Użytkownicy zasiądą za sterami różnych pojazdów znanych z filmów. Wymienione modele to między innymi AT-ATS, TIE Fighter, X-wing czy nawet Sokół Millennium. Wygląda jednak na to, że największe pojazdy - charakterystyczne AT-AT - będą poruszać się automatycznie, a gracze przejmą tylko kontrolę nad działami.

W grze nie znajdzie się - przynajmniej w okresie premiery - osobny tryb potyczek myśliwców w przestrzeni kosmicznej.

Akcja osadzona zostanie w okresie znanym z oryginalnej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. Odwiedzimy między innymi Hoth, Endor, Tatooine i Sullust. Na początku grudnia opublikowane zostanie darmowe DLC, które wprowadzi planetę Jakku. Dodatek pozwoli wziąć udział w bitwie, po której pozostałości ujrzymy w filmie „Przebudzenie Mocy” debiutującym 18 grudnia.

Star Wars: Battlefront zadebiutuje 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Komentarze