Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront dostanie aplikację towarzyszącą

Z wbudowaną grą karcianą.

Electronic Arts ujawniło, że sieciowa strzelanka Star Wars Battlefront otrzyma towarzyszącą aplikację, przeznaczoną na sprzęt mobilny.

Dziwny ten telefon

Program zadebiutuje razem z grą - 19 listopada - na urządzeniach napędzanych systemami iOS oraz Android, ale całość zadziała już podczas testów wersji beta.

„Chcieliśmy stworzyć interesującą aplikację towarzyszącą, z której gracze będą mogli korzystać w przerwach między sesjami Star Wars Battlefront” - tłumaczy producent Jesper Nielsen.

Najważniejszym elementem aplikacji będzie wirtualna gra karciana o nazwie Obrona Bazy, gdzie zadaniem jest odpieranie kolejnych „oblężeń” sił Imperium - za pomocą tworzonych talii.

„To mobilna gra niewymagająca dużych nakładów czasu, idealna w sytuacji, gdy jesteście w drodze, a chcecie pozostać w uniwersum Star Wars Battlefront” - zapewnia projektant Tommy Rydling.

Sukces w Obronie Bazy przełoży się na korzyści w bazowej grze - zarobimy Kredyty, za które kupimy gwiezdne karty (trafiające także w drugą stronę, do aplikacji mobilnej) czy uzbrojenie.

Deweloperzy zapewniają, że mobilny program będzie całkowicie pozbawiony transakcji cyfrowych.

Pełna wersja Star Wars: Battlefront ukaże się 19 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Aplikacja pozwoli też podejrzeć statystyki czy dostosowywać wyposażenie

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze