Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront bez dedykowanego czatu głosowego

Gracze PC niepocieszeni.

Sieciowa strzelanka Star Wars Battlefront nie zaoferuje dedykowanej funkcji rozmów głosowych na żadnej z platform docelowych - potwierdziło Electronic Arts.

Gracze nagle zatęsknili za obelgami na czacie

Przedstawiciel firmy ujawnił na Twitterze, że w przypadku PC konieczne będzie korzystanie z zewnętrznego oprogramowania. Na konsolach jest nieco łatwiej, ponieważ PlayStation 4 i Xbox One dysponują wbudowanymi rozwiązaniami tego typu.

Takie podejście wywołało debatę wśród graczy, zwłaszcza na PC. Część osób krytykuje decyzję, inni nie są niczym zaskoczeni, choć podobna opcja była dostępna w Battlefieldzie 4.

Krytycy sugerują, że współpraca w drużynach będzie przez to trudniejsza. Druga strona odpowiada, że czat głosowy - jeśli jest już używany w BF4 - to i tak rzadko służy do koordynacji działań, a grupy znajomych i tak korzystają z programów typu Mumble czy Skype.

Wcześniej mniej dwustronną debatę wywołało ogłoszenie, że Star Wars Battlefront będzie pozbawione wyszukiwarki serwerów - tutaj także gracze spodziewali się podobieństwa do Battlefielda 4.

Tymczasem twórcy ze studia DICE podkreślają, że tworzą całkiem nową produkcję, a nie kolejną odsłonę serii. Różnic jest więcej: dwuosobowe zespoły, brak celowania przez przyrządy broni, widok TPP, inny system wyposażenia i wiele innych.

Pełna wersja nowego Battlefronta debiutuje 19 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze