Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 Beta - kiedy start, jak zagrać

Wszystkie informacje o testach.

Star Wars Battlefront 2 debiutuje już 17 listopada, ale zgodnie z tradycją strzelanek od DICE oraz EA, twórcy przygotowują wersję beta, by każdy mógł przetestować grę przed premierą.

Beta rozpoczęła się 6 października o godzinie 10:00 i potrwa do 9 października (do 16:00). Jeżeli zamówiliśmy grę przed premierą (przed 1 października), zabawę w becie możemy zacząć wcześniej - od 4 października (od 10:00).

Beta dostępna jest na wszystkich platformach: PC, PS4 i Xbox One.


Dostępność i pobieranie

Otwarta beta jest już dostępna do pobrania w sklepie Origin (na PC), w PlayStation Store (na PS4) i w Xbox Store (na Xbox One). Wcześniejsze pobranie plików nie było niestety możliwe.

Dostęp do zamkniętej fazy bety - czyli od 4 października - możliwy był po zrealizowaniu klucza, który powinniśmy otrzymać ze sklepu, w którym zamawialiśmy Battlefronta 2.

Taki klucz należało zrealizować na odpowiedniej platformie (ponownie - Origin, PS Store lub Xbox Store). Automatycznie zyskaliśmy dostęp do dwudniowej, zamkniętej bety.

Warto też przypomnieć minimalne wymagania sprzętowe dla posiadaczy PC:

  • System: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bit)
  • Procesor: AMD FX-6350 lub Intel Core i5 6600K
  • RAM: 8GB
  • Karta graficzna: Radeon HD 7850 2GB lub GeForce GTX 660 2GB
  • 15GB miejsca na dysku

Zawartość bety

Testowa wersja Star Wars Battlefront 2 oferuje aż cztery różne tryby gry wieloosobowej. Powalczymy zarówno na powierzchniach planet, jak też w przestrzeni kosmicznej za sterami statków.

Beta pozwoli przetestować następujące rodzaje rozgrywki:

  • Galaktyczny szturm - główny tryb w Battlefront 2, oferujący różne cele dla drużyny atakujących i obrońców. W starciach bierze udział 40 graczy. W becie powalczymy na ulicach miasta Theed na Naboo. Atakujący (Droidy Separatystów) muszą eskortować ciężki pojazd i wedrzeć się do pałacu królewskiego. Obrońcy (Klony Republiki) muszą ich powstrzymać.
  • Natarcie myśliwców - bitwy kosmiczne, także podzielone na kilka etapów i celów dla obrońców oraz atakujących. W trakcie potyczek kumulujemy punkty, by zyskać szansę na wykorzystanie statków bohaterów (na przykład Sokoła Millenium).
  • Starcie (Strike) - to tryb na mniejszą skalę, dla samej piechoty. Potyczki w becie odbędą się tutaj na planecie Takodana znanej z najnowszej filmowej trylogii.
  • Tryb Arcade - tutaj zmierzymy się w botami. To idealna rozgrzewka przed wkroczeniem do normalnych pojedynków wieloosobowych. Na konsolach z opcją kooperacji na podzielonym ekranie.

Poza tym, w wersji beta dostępną będą wszystkie podstawowe klasy statków kosmicznych oraz żołnierzy. W przypadku piechoty otrzymamy cztery różnorodne klasy - szturmowca, oficera, żołnierza z bronią ciężką oraz zwiadowcę z karabinem na daleki zasięg.

Wszyscy mogą korzystać ze zdolności specjalnych, które modyfikujemy przy użyciu kart.

Komentarze